Малолетничка силувана од страна на нејзиното момче кое исто така било малолетник, а случајот го пријавил дедото на девојчето во полициската станица во Чаир.

„На 09.10.2019 во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена обљуба од страна на нејзиното момче, исто така малолетник“ се вели во извештај од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.