Ознака: аеродром

Пристигнаа првите патници на скопскиот аеродром по 3,5 месеци, за денеска планирани 28 лета

Репатријација со чартер-лет од Барбадос до Скопје

МВР: Девојче искасано од куче во Аеродром

Општина Аеродром: За секое бебе по 8.000 денари

КОМИСИСКА ДЕГУСТАЦИЈА: Топлиот оброк во училиштата во Аеродром е топол, вкусен и доволен

Аеродром: Објавен тендер за Домот на спортови

(видео) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МАРИН АМИНУВА НОВА ЗГРАДА ВО АЕРОДРОМ: Дрвјата исечени, багерите работат, гради внук на Фатмир Етеми

ЗА ЧИСТ АЈРО: Марин и Шилегов со 27 инвертери ќе го чистат Аеродром со 100.000 жители

ОПШТИНА АЕРОДРОМ: Во паркот на Детската улица во Ново Лисиче нема да се градат згради

ТАВ Македонија: Награда од ACI за квалитетот на услугите на скопскиот аеродром