Ознака: Ахмети

АХМЕТИ: Одбив понуда за поделба на Македонија оти тоа е многу штетно за Албанците, но и за Македонците

АХМЕТИ: Ако Заев се пишмани за избори треба веднаш нова лидерска средба кај Пендаровски

АХМЕТИ: Јас не видов вандализам во МНТ

АХМЕТИ ДО СОПАРТИЈЦИТЕ: ДУИ нема криминал, ако имаше кој ќе не поштедеше?

(видео) ПЕНАЛЏИЈАТА: Али Ахмети дава гол на кој може да му позавидат и Меси и Роналдо

АЛИ АХМЕТИ: Со СДСМ функционираме без проблем

АХМЕТИ ЗА БОМБИТЕ: Не ги слушам, тие се незаконски, бараме истрага и неселективна правда

АХМЕТИ: И за ДУИ е прифатлив избор на претседател во Собранието

АХМЕТИ: Пендаровски за наш претседател

АХМЕТИ ЗА КОНСЕНЗУАЛЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ: Се договоривме со Заев за заеднички кандидат и во иднина ова да биде стандард во нашата земја