Ознака: амбасада

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Протестно оро на ансамблот „Гоце Делчев“ пред британската амбасада во Скопје

Се продава амбасадата на бивша СФРЈ во Бон: За Македонија 8 отсто од 3,75 милиони евра 

Сукцесија: За 14,7 милиони евра продадена резиденцијата и амбасадата на СФРЈ во Токио

(обновено) ГРЦИЈА: Притворени 8 лица поради „шарена револуција“ врз амбасадата на САД

Свет 20:22

„Вашингтон тајмс“: Американската амбасада во Тирана е инфицирана од Сорос

Свет 21:10

Приведени две лица осомничени за нападот врз Амбасадата на САД во Анкара

Свет 13:11

Калин за нападот врз Амбасадата во Анкара: Тоа е обид да се создаде хаос

Свет 11:02

Утрово е пукано врз американската Амбасада во Анкара, нема повредени

Зошто Македонија не ја следеше ЕУ за отворањето на амбасадата на САД во Ерусалим?

Свет 09:24

САД денеска ја отвораат амбасадата во Ерусалим