Ознака: анчелоти
Спорт 11:01

ИЗБОР НА СЕЛЕКТОР: Карло Анчелоти в година ќе го води Бразил на Копа Америка, уверен е претседателот Едналдо Родригез

Спорт 09:47

АНЧЕЛОТИ ПО ПОРАЗОТ ОД БАРСЕЛОНА: Одигравме добро и заслуживме да победиме, постои дилема за нашиот поништен гол

Спорт 10:55

АНЧЕЛОТИ ПО 0:0 СО БЕТИС: Игравме добро во одбраната, добро се движевме меѓу редови, но ни недостигаше ефикасност

Спорт 12:24

АНЧЕЛОТИ: На Реал Мадрид му е потребен квалитетен напаѓач, бараме замена за 35-годишниот Карим Бензема

Спорт 09:45

СВЕТСКО КЛУПСКО ПРВЕНСТВО: Анчелоти со нетрпение го чека финалето, во кое Реал Мадрид против Ал-Хилал игра по 5-ти пат

Спорт 12:22

Анчелоти се израмни со Фергусон во победите во Лигата на шампионите

Спорт 11:33

Анчелоти: Модриќ е фантастичен лидер на Реал, тој го постигна најважниот гол за победата од 4:1 против Селта

Спорт 13:10

Анчелоти по триумфот над Сити: Историјата на клубот не мотивира да се бориме до крај и кога се чини дека сè е завршено

Спорт 10:37

Анчелоти: Пребрзо ги примивме првите два гола, тимовите покажаа фантастичен фудбал

Спорт 13:31

Анчелоти: Заслуживме реми против Хетафе, ќе беше фер да биде нерешено