Ознака: Авиони

АВИОМЕХАНИЧАРИ ОД ЕР СРБИЈА: Авионите сега ги поправа фирма која до неодамна беше задолжена за нивно перење и чистење

Свет 11:24

ПОЛСКА ПАК ДИГНА АВИОНИ ПОРАДИ РУСИЈА: Населението се предупредува дека тие може да ја зголемат бучавата во земјата

Свет 14:06

ВООРУЖУВАЊЕ НА ГРЦИЈА: Атина од САД ќе купи 40 воени авиони Ф-35 и бесплатно ќе добие пакет воена опрема

Свет 12:07

САД: Одобрена продажба на борбени авиони Ф-16 на Турција и Ф-35 на Грција, откако Анкара одобри прием на Шведска во НАТО

Свет 09:53

МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА НА ТАЈВАН: Во последните 24 часа се регистрирани 5 кинески воени бродови и 24 авиони околу островот

Свет 07:30

СИБИРСКА ЗИМА ВО САД: Доцнеле 5.067 авиони на летови до или од САД, а откажани се 2.154 поради студот и снегот што ја зафатија земјата

Свет 13:30

ДОДИК: Борбените авиони Ф-16 на САД немаат официјално дозвола да летаат на 8 јануари над БиХ, на Денот на Република Српска

Свет 13:07

КОМАНДАНТ ОЛЕШЧУК: Украинските војници вчера соборија три руски ловци-бомбардери Су-34 на јужниот фронт

Свет 09:56

ДЕ КРО: Белгија размислува дали да ги даде своите авиони Ф-16 на Украина, побарав да се види каква употреба би можеле да имаат

Свет 13:00

ЗЕЛЕНСКИ: Западот ни вети дека Украина ќе добие 60 борбени авиони Ф-16, но ни требаат 160 за да не и дозволиме супериорност на Русија