Ознака: австралија
Свет 11:58

ТРОПСКИ ЦИКЛОН ВО АВСТРАЛИЈА: Разорните ветрови и силниот дожд без струја оставија десетици илјади жители на Квинсленд

Свет 13:05

ПОЖАРИ ВО АВСТРАЛИЈА: Пожарникарите се борат со огнот кај Перт, властите апелираа населението да ги напушти ризичните области

Свет 13:11

ПОЖАРИ ВО АВСТРАЛИЈА: Во Перт денеска до 41 Целзиусов степен, речиси 10 степени над просечниот јануарски максимум во градот

Свет 13:03

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО АВСТРАЛИЈА: На стотици жители во Викторија денеска им е наредено да ги евакуираат своите домови поради поплави

Свет 13:53

ПОПЛАВИ ВО АВСТРАЛИЈА: За 3 дена во Квинсленд и во Нов Јужен Велс наврна дожд со количина колку за два месеца врнежи

Свет 07:46

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО АВСТРАЛИЈА: Загинаа најмалку 9 лица во Викторија и Квинсленд за време на божикните празници

Свет 09:49

ЖЕШТИНИ И ПОЖАРИ ВО АВСТРАЛИЈА: Уништени 10 куќи, пожарот неконтролирано се шири во северниот дел на Перт

АВСТРАЛИЈА ИЗБРИША ГРАД ОД МАПИТЕ: Витенум веќе не постои и на картата, таму само едно вдишување е доволно да убие човек

Свет 10:32

ПАДНА СИСТЕМОТ НА ОПТУС: 10 милиони Австралијци денеска без мобилни и интернет поради пад на вториот најголем провајдер

Свет 10:16

АВСТРАЛИЈА: Загинаа 5 лица, а 6 се повредени, меѓу кои и возачот, кога тој со автомобилот влета во паб во градот Дејлсфорд