Ознака: австрија
Свет 10:56

Австрија воведува задолжителна вакцина, предвидени парични казни за оние што ќе одбијат

Свет 13:37

Тројца млади скијачи загинаа во лавина од снег во централна Австрија

Свет 10:33

Оставката на Курц предизвика лавина од оставки во австриската политика

Свет 10:48

Новиот австриски канцелар оди на првото службено патување во Брисел

Свет 09:47

Регионални избори во Австрија: Антиваксерска партија изненади со 6 отсто освоени гласови

Свет 09:42

МОРБИДНО: Австриец ја мумифицирал мајка си за да ја прима пензијата по нејзината смрт

Свет 10:58

Австрија ќе биде домаќин на конференција на министрите за одбрана на Западен Балкан

Свет 10:00

Курц: Веќе имаме 40.000 Авганистанци, додека сум на власт нема да примаме повеќе

Свет 11:57

Австрија организира меѓународна онлајн конференција за помош на Авганистан

Свет 13:50

Австрија: Мигрантите повторно доаѓаат поради што се засилуваат граничните контроли