Ознака: автобус
Свет 10:16

АВТОБУСКА НЕСРЕЌА ВО СЛОВЕНИЈА: Три лица загинаа, а повеќе патници се повредени во превртен автобус на автопатот кон Марибор   

Свет 10:57

ТЕШКА НЕСРЕЌА КАЈ ЛЕСКОВАЦ: Ена жена загина, а 25 се повредени во превртен автобус, со кој се враќале туристи од летување во Грција

Свет 11:04

Повредените од несреќата со српскиот автобус во Бугарија ќе бидат однесени во Србија, возачот останува во притвор

Свет 11:27

Двете деца повредени во сообраќајката во Бугарија се во стабилна, но се уште тешка состојба

Свет 13:22

Во Хрватска се запали автобус со ученици кои биле на екскурзија, засега нема информации за повредени

Свет 13:03

Над 100 возачи на автобуси и вработени во јавниот превоз во Лондон починале од Ковид-19

Свет 12:31

Се преврте автобус со украински бегалци во северна Италија, најмалку едно лице загина

ПЕТРОВ ЗА НЕСРЕЌАТА ВО БУГАРИЈА: Само возачот на македонскиот автобус е причина за  несреќата во која загинаа 45 патници

Свет 13:10

Несреќа во Русија: Пет лица загинаа и 21 се повредени при излетување на автобус од патот

ЕДЕН МЕСЕЦ ПО СМРТТА НА 45 ЛУЃЕ: Резултатите од вештачењата за автобуската несреќа во Бугарија би можело да бидат готови до 25 декември