Ознака: Автопат

ПРВА ЖРТВА НА АВТОПАТОТ ШТИП – СВ. НИКОЛЕ: Загина мотоциклист кој возел во спротивен правец и се судрил со автомобил

КОНЕЧНО ВЛАДАТА НА ЗАЕВ СЕ ОХРАБРИ: Го пушти во употреба автопатот Скопје – Штип што го изгради „режимот на Груевски“

Автопатот Скопје – Велес: По една лента од Сопот до Башино Село

Сугарески конечно најави нов чочек: Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен неделава

На автопатот Скопје – Велес: Сообраќај само по една коловозна лента меѓу Сопот и Башино Село

На патот Штип – Кадрифаково: Променет режим поради поставување јамки

АМСМ: Не возете по автопатот Миладиновци – Штип, се уште се тестира безбедноста

УШТЕ ЕДЕН АВТОПАТСКИ ЧОЧЕК: Вучиќ го покани Заев на отворање на автопатот од Србија кон Македонија низ Грделичка клисура

Србија: На 15 мај се отвора автопатот преку Грделичка клисура кон Македонија

Србија: До средината на месецов готов автопатот до границата со Македонија