Ознака: бајрам

УТРЕ НЕРАБОТЕН ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА: МТСП на граѓаните од муслиманска вероисповед во земјава им го честита празникот Рамазан Бајрам

ВЕРСКИ КАЛЕНДАР: Верниците од исламска веросиповед во Македонија и во целиот свет, денеска го слават Рамазан Бајрам

КРИВИЧЕН СУД: Пуштен во домашен притвор Габриел Бајрам со казна од 3 месеци затвор за фрлање шишиња и чаши кон келнер во Аквадукт

РЕИСОТ ФЕТАИ: Фитр Бајрам е триумф на верата над неверството, на доброто над злото

ИСЛАМСКИ КАЛЕНДАР: Денеска е Курбан Бајрам, муслиманите го слават три дена

Министерство за труд: Курбан Бајрам на 31 јули е неработен за граѓаните од муслиманска вероисповед

ПО ЕДНОМЕСЕЧНИОТ ПОСТ: Муслиманите денеска го слават Фитр Бајрам

„КУРИР“ НЕОФИЦИЈАЛНО ОД ВЛАДА: Полицискиот час за Св. Кирил и Методиј и Бајрам од сабота од 19 до вторник до 5 часот?

Скопје: Поради Бајрам утре автобуски превоз по неделен возен ред

Денеска е Курбан Бајрам