Ознака: бебе

ПОЧИНА БЕБЕ ОД ВЕВЧАНИ ВО ОХРИД: Докторите не можеле да го спасат по повредата при пад од импровизиран кревет

ДЕН ЗА ПАМЕТЕЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Жена на 60 години роди здраво машко бебе тешко 3,2 кг кое е зачнато со ин витро метода

ВМРО-ДПМНЕ: Смртта на бебето од Прилеп е аларм за власта, одговорност мора да има и таа не смее пак да се префрли на „некој кабел“

ПРВО БЕБЕ ВО ОПШТИНА ЗРНОВЦИ ВО 2023: Се роди Мартин во семејството на Тања и Горан Атанасови, кои веќе имаат четири сина

КЛИНИКА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА СКОПЈЕ: Малиот принц кој се роди со само 900 грама си замина домче со повеќе од 2 кг по 66 дневна битка

БЕБЕТО КОЕ СЕ РОДИ ПОД УРНАТИНИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ: Девојчето го посвои нејзиниот вујко и сега расте со неговото семејство и децата

СКОПСКИ КЛИНИКИ: Бебето Дуа се роди со само 520 грама и по 131 ден минати во болница денеска си оди дома со мама и тато

ПРВО БЕБЕ ОД ТРОЈЦА РОДИТЕЛИ: Прв успешен случај во В. Британија, лекарите спроведоа револуционерно ин-витро

Свет 12:12

ПОЧИНА БЕБЕТО ЗАБОРАВЕНО ВО КОЛА ВО ГРЦИЈА: За убиство од небрежност ќе одговара 37-годишниот татко од грчкиот град Арта

НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ: Почина 9-месечното бебе кое во тешка состојба и со ТБЦ беше примено на 24 минатиот месец