Ознака: битола

НОВА СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛA: Бебе почина во стомакот на мајката откако добила таблета за провокативно породување

КОМИСИЈА ЗА СТРУЧЕН НАДЗОР ЗА СМРТТА НА МАЛАТА ЈАНА: Преземени биле сите чекори, согласно медицина базирана на докази

ДРЖАВЕН ЗДРАВСТВЕН ИНСПЕКТОРАТ: Нема пропусти во лекувањето на 6-годишната Јана, која почина во битолската болница

КУРИР ДОЗНАВА: Нов хорор во Битола, бизнисмен се бори за живот на Токсикологија, наместо вода во ресторан испил опасна течност

ДЕТЕ ПОЧИНА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА: 6-годишното девојче било примено со симптоми на настинка и покачена температура

БУГАРСКИ КЛУБОВИ ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска истекува рокот на употреба на Ванчо Михајлов во Битола и на Цар Борис III во Охрид

Спорт 14:29

СОЈУЗ НА СПОРТОВИ: За спортист на годината во Битола е избрана Наковска Бикова, која во 2022-ра стана светска првенка во стрелаштво 

МАКЕДОНСКИ СПАСИТЕЛИ: Се врати тимот од Битола кој спасуваше животи под урнатините, за Турција и Сирија 500.000 денари

БАЗДНИКИН ОД БИТОЛА: Им благодарам на сите пријателски расположени Македонци, кои го негуваат пријателството со Русија

ВО БИТОЛА ПОРАДИ МАГЛАТА: Од денеска во наредните три дена бесплатен автобуски превоз до зимскиот центар Нижо Поле