Ознака: Блинкен
Свет 07:45

БЛИНКЕН ВО УКРАИНА: Шефот на дипломатија на САД си навлече критики откако свиреше на гитара и пееше во ноќен клуб во Киев

Свет 09:25

БЛИНКЕН ВО УКРАИНА: Прва посета на висок функционер од САД по одобрувањето на воената помош од 61 милијарда долари

Свет 10:45

БЛИНКЕН: Да се казнат сите кои ја олеснуваат илегалната миграција и овозможуваат превоз на оние кои се обидуваат да влезат во САД

Свет 11:02

Блинкен ги повика Вашингтон и Пекинг на „одговорно“ управување со разликите

Свет 10:24

БЛИНКЕН: САД нема да поддржат инвазија од Израел врз Рафа без јасен план за заштита на над еден милион раселени Палестинци таму

Свет 09:55

БЛИНКЕН: Тврдам дека од 1973 година не сме виделе поопасна ситуација на Блискиот Исток од оваа со која се соочуваме сега

Свет 09:47

БЛИНКЕН ВО МЕКСИКО: Американскиот шеф на дипломатијата ќе се обиде да најде решенија за новиот прилив на мигранти

Свет 09:20

БЛИНКЕН: Воената помош од САД за Украина создаде повеќе американски работни места, поголем раст во нашата сопствена економија

Свет 14:22

ЛАВРОВ: Блинкен го избегна состанокот, јас еве сум тука, но него не го гледам, а се сликаше на неформалната вечера на лидерите

Свет 13:59

БЛИНКЕН ПОПЛАДНЕВО ВО СКОПЈЕ: На состанокот на НАТО во Брисел разговаравме и за иднината на Западен Балкан