Ознака: бомбардирање
Свет 12:46

ГОДИШНИНА ОД НАТО БОМБАРДИРАЊЕТО: Во Србија загинаа 2.500 лица, меѓу кои 1.031 војници и полицајци, а ранети се 6.000 цивили

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Почна бомбардирањето од НАТО врз СРЈ, загинаа 1.200 цивили, а во Македонија дојдоа 360.000 бегалци од Косово

Свет 14:01

АМБАСАДОРИ НА 6 ЗАПАДНИ ЗЕМЈИ: Жалиме за жртвите од бомбардирањето на НАТО и мислиме на заедничка иднина со Србија и Косово во ЕУ

Свет 12:47

ПОЈАС ГАЗА: Најмалку 26 Палестинци загинаа во израелско бомбардирање на станбена зграда рано утринава во Кан Јунис

Свет 14:11

ПОЈАС ГАЗА: Стотици згради целосно уништени во вечерашното израелско бомбардирање, соопшти палестинската цивилна одбрана

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: НАТО го заврши 78-дневното бомбардирање на СРЈ, загинаа 1.200 цивили, а Македонија прими 360.000 бегалци од Косово   

Свет 12:11

Сириската армија изврши воздушен напад на Науа

Свет 16:03

Гојковиќ: Италија ќе ни помогне да ги докажеме последиците од бомбардирањето на НАТО