Ознака: борел
Свет 12:18

БОРЕЛ: ЕУ го поддржува планот на Бајден за прекин на огнот во Газа

Свет 11:40

Борел: ОН се парализирани од наметнувањето на вето, не носат никакви одлуки

Свет 13:31

ЕУ: Борел се залага Украина да може да користи западно оружје за да може да напаѓа и гаѓа цели на територијата на Русија

Свет 12:01

БОРЕЛ ЗА ПОМОШТА НА УКРАИНА: Го поздравувам резултатот од денешното гласање во Претставничкиот дом на Конгресот на САД

Свет 09:31

БОРЕЛ: Војната на Русија против Украина e егзистенцијална закана за цела ЕУ – одбраната во центарот на безбедносната политика

Свет 08:40

БОРЕЛ: ЕУ прави напори да ја забрза воената поддршка на Украина, особено со системи за противвоздушна одбрана и муниција

Свет 11:14

БОРЕЛ: Го претставив мојот предлог за руските блокирани средства за поддршка на Украина во нејзината борба за надмоќ

Свет 10:14

БОРЕЛ: Ужаснат сум од веста за уште еден масакр на цивили во Газа кои очајно бараат хуманитарна помош

Свет 09:24

БОРЕЛ: За жал, неуспешни беа разговорите во Минхен, со Вучиќ и Курти, за деескалација на односите меѓу Белград и Приштина

Свет 14:36

БОРЕЛ: ЕУ е на страната на Киев од почетокот на војната, која ја промени историјата на Европа, но нема и нејзината географија