Ознака: борисов

БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ВО КАРАНТИН: Шефицата на кабинетот на Борисов заразена со Ковид-19

Свет 12:50

БОРИСОВ: Газдите во „сиромашна Бугарија“ имаат 84 ролс ројс, 54 мајбах, 22 мекларен, 123 ферари, 87 ламборџини, 241 бентли, 311 масерати и 5.000 порше

Свет 16:50

БОРИСОВ: Бугарија нема никаква закана од нов миграциски бран, но ние ја сакаме и нашата сосетка Грција и сакаме да и помогнеме 

Свет 14:11

Борисов: Прифаќањето на еврото е во корист на Бугарите

БОРИСОВ: Реформи на Западен Балкан за пат кон ЕУ

БОРИСОВ: Антибугарската реторика во Македонија треба да биде забранета, Бугарија не била фашистички окупатор на никого

Свет 14:39

Инцидент во авионот на премиерот Борисов: Слетал мануелно, откажал навигацискиот систем

Свет 10:36

БОРИСОВ: Го гарантираме спокојството на ЕУ, ја одржуваме границата, а Бугарија има нула миграција

БОРИСОВ: Разговарав со Заев и мој совет беше да не си поднесува оставка оти заврши голема работа

БОРИСОВ: Ние ја поддржуваме С. Македонија во ЕУ под услов да запрат да си играат со историјата