Ознака: царини

МAКЕДОНИЈА ПРЕД ТРГОВСКА ВОЈНА СО КОСОВО: Сопрен увозот на македонско овошје и зеленчук

Трамп најави тотална трговска војна со Кина тешка над 500 милијарди долари

Македонија подготвува контра мерки за новите царини од Косово

Србија бара итен состанок со Македонија и БиХ поради царините на Косово

МИНИСТЕРОТ КОНЕЧНО ДОЗНА ЗА ЦАРИНАТА НА КОСОВО: Бектеши ќе анализира дали ќе има контра мерки од Македонија

НОВ УДАР ЗА ИЗВОЗОТ ОД МАКЕДОНИЈА: Косово од 18 јули воведува 30 отсто повисоки царини за увоз на овошје и зеленчук

Хјундаи: Зголемени царини се ризик за 20.000 американски работници

САД воведуваат нови царини за Кина, Пекинг бара светски одговор на американската „трговска хегемонија“

Катил ферманот стигнал во Вашингтон – Контрамерките од ЕУ ќе ги чинат САД 294 милијарди долари

Контраудар врз САД: ЕУ од петок воведува царини за американски производи