Ознака: чешка
Свет 12:37

Невреме во Чешка: Силните бури предизвикаа огромни штети, на повеќе места и прекин во сообраќајот

Чешка го пушти во употреба најдолгиот висечки мост во светот со должина од 721 метар

Свет 14:18

Чешка пазари нови тенкови од Германија, старите од советската ера ги испраќа во Украина

Свет 11:42

Наплив на хакерски напади врз големи компании и државни институции во Чешка

Спорт 13:16

Селекторот Лазаров направи промена во составот во пресрет на дуелот со Чешка

Спорт 14:54

Кире Лазаров одлучи со кои ракометари ќе отпатува за Злин на бараж дуелот со Чешка

Спорт 13:28

Пуштени во продажба билетите за ракометниот бараж дуел помеѓу Македонија и Чешка

Свет 12:39

ВОЕНА ПОМОШ ЗА УКРАИНА: Чешка испрати стари советски тенкови Т-72 и борбени возила

Свет 12:35

Чешка испрати 250 војници во Словачка, ќе командуваат поголема борбена група на НАТО

Свет 11:10

Милош Земан: Нема да има војна со Русија, ова е бламажа на американските тајни служби