Ознака: честитка
Свет 09:00

ВУЧЕВИЌ: Срдечни честитки до ВМРО-ДПМНЕ за убедливата победа, се радувам на соработката за доброто на двете држави и двата народа

Свет 09:29

ТАГЕШПИГЕЛ: Германскиот претседател Штајнмаер одлучи да не му честита на Путин за победата на изборите во Русија

Свет 09:24

КИМ МУ ЧЕСТИТА НА ПУТИН: Двајцата лидери објавија повеќеслојна соработка меѓу Северна Кореја и Русија на минатогодишниот самит

ИЗМАМЕН ОД ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ: Си добив честитка од 30.000 евра од некадарната администрација во нашата земја

СПАСОВСКИ: Нека е за многу години Денот на албанската азбука, обединети продолжуваме на патот на нашата интеграција во ЕУ!

КОВАЧЕВСКИ: Вечна слава на нашите храбри борци за слобода на градот, кој денес е симбол на непокорот и заедништвото на нашите предци

АМБАСАДА НА РУСИЈА: За многу години, 23 октомври стана вечен симбол на континуитет на македонската борба за самостојност и независност

КОВАЧЕВСКИ: Денешниот 8 Септември го славиме во напредна држава, членка на НАТО и со реални шанси за членка на ЕУ до 2030-та

СПАСОВСКИ: Неизмерно сме благодарни на САД кои преку Амбасадата ни пружаат неизмерна поддршка во развојот на нашата земја

КОВАЧЕВСКИ ДО ЕРДОГАН: Пред нас се предизвиците на глобален план и уверен сум дека, како и досега, ќе работиме заедно