Ознака: ципрас

Ципрас: Со болка во срцето ја прифатив оставката на Коѕијас, но ги охрабрувам соседите да продолжат со смена на нивното уставно име

Свет 09:56

НОВА ДЕМОКРАТИЈА: Ципрас ги моли министрите да не го туркаат со Владата која е во распаѓање

ГРЦИЈА: Ципрас стравува оти неуспех на Заев за Северна може да ја турне владата во Атина

Свет 13:16

Та неа: Вчера тајна средба меѓу Ципрас и Каменос, а денеска јавно на владина седница

Штајнмаер на Ципрас: Многу жалам што резултатот од референдумот не даде конечно решение

Свет 01:10

НЕ ЗА КОГО Е РЕЧЕНA ТУКУ ЗА КОГО Е ПЕЧЕНA: Нобеловата награда за мир што ја чекаа Заев и Ципрас стигна кај Надија Мурад и Денис Муквеге

И НОБЕЛОВА НАГРАДА ВО ИГРА ЗА СЕВЕРНА: Заев еден од кандидатите за нобеловец

ЦИПРАС: Ова е голема шанса за Грција, го поддржувам Заев да го добие референдумот и уште потешкото 2/3 мнозинство во Собранието

ЦИПРАС ВО ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ: Се ќе оди по планот, за неколку месеци земјата ќе го смени името и Уставот и ќе биде Северна Македонија

Свет 08:55

ЦИПРАС: Преспанскиот договор e врвот на нашите напори