Ознака: десковска

ДЕСКОВСКА: Збогум политико, се враќам на мојата професија

ДЕСКОВСКА: Неминовно мора да има избори 22 дена по завршувањето на вонредната состојба

(фото) ДЕСКОВСКА: Со фен ги дував свеќичките на роденденската торта

ДЕСКОВСКА: Сериозно ги анализираме забелешките од Венецијанската комисија за Законот за јазиците, а одлука по изборите

ДЕСКОВСКА: Им помагаме на загрозените граѓани со измена на законот за извршување

ДЕСКОВСКА: Комисијата да си ја продолжи работата на „законот за кодошите“, опозицијата да не опструира

МИНИСТЕРКАТА СЕ САМОКАНДИДИРА: Десковска oд јануари сака да ја замени Каракамишева во Венецијанската комисија

(фото) ДЕСКОВСКА ВО ХАГ: Министерката од Северна со селфи пред Северно Море

МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА: Министерката Дескоска им држи лекции на судиите за нестручно и несовесно работење

ДЕСКОСКА: Чесните судии и обвинители да не се плашат