Ознака: договор со грција

Нимиц: Останувам подготвен ако треба да помогнам за Преспанскиот договор

УСТАВНИ АМАНДМАНИ: Власта се надева дека до Божик ќе ја заврши работа за Северна

ОДЛУКА НЕДЕЛАВА: Заев ќе објави уставни измени или погреб на договорот за Северна

Албанија: Тирана агитира Македонија да го прифати договорот, а таа не го ратифукава нивниот со Грција

МИЦКОВСКИ НА СРЕДБА СО МИЧЕЛ: За ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлив договорот со Грција

ЗА ПРИДАВКИТЕ И ИМЕТО: МАНУ ќе се обидела да не стане СМАНУ

ВМРО-ДПМНЕ: Договорот со Грција е штетен и капитулантски, затоа во референдумското прашање Заев бара помош од НАТО и од ЕУ

КАБИНЕТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: Заев лаже и манипулира

СОБРАНИЕ: СДСМ уште еднаш изгласа Република Северна Македонија, а Џафери објави дека смената на името ќе оди и без потпис од Иванов

РАТИФИКАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ: Пратениците в четврток повторно ќе гласаат за смена на уставното име на Република Македонија