Ознака: дожд
Свет 12:49

Илјадници евакуирани во Сиднеј, се очекуваат интензивни врнежи во Австралија

Свет 13:00

Пустинска бура од Сахара донесе дожд со песок во Франција и Шпанија

Свет 13:44

ПРОЛЕТ НА АЛЈАСКА ВО ДЕКЕМВРИ: 15 целзиусови степени и поројни дождови среде зима во ледениот дел од Америка

ДОЖДОТ ГО ГАСИ ЛЕТОТО: Денеска врнежливо, од утре до вторник стабилно, од среда пак дожд

Свет 12:47

ГРЕНЛАНД СЕ ТОПИ: Првпат заврна дожд на надморска височина од 2.600 метри

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Пеколно претпладне до 43 степени, пороен дожд попладне и ноќта

УХМР: Најмногу дожд во Дојран 31 литар, во Скопје 5, а најстудено во Крушево со еден степен

Доаѓа влажен бран: Од задутре дожд и ветер

УХМР: Андреа донесе најмногу дожд во Ѓуриште, а најмалку во Дојран

УХМР: Најмногу дожд во Маврово и Лазарополе