Ознака: дрога

МВР: Притворени двајца дилери на дрога во Неготино

Свет 12:00

Грција: Во Атина запленет над еден тон дрога скриена во урми и наменета за Либија

НЕВИН МАКЕДОНЕЦ ПРИТВОРЕН ВО ГРЦИЈА: Судот во Солун утврди дека ниту дрога носел ниту бил дилер, туку овчар

Свет 12:37

Колумбија: Во мртовечница 300 кг дрога во мртовечки сандаци

Тетово: Приведени 6 лица поради кокаин и напад на полицаец

МВР: За дрога се приведени 8 лица на патарина на автопатот Тетово – Гостивар

Свет 15:04

Бангладеш: Колабираат зависници од дрогата јаба поради несоница и од 10-тина дена

Јавно обвинителство: Притвор за Венецуелец од Египет поради шверц на дрога во Македонија

Свет 11:48

Престрелка на грчко-албанската граница: Убиен дилер, запленети 166 кг марихуана и две пушки

Свет 20:25

Иран: Запленети повеќе од 6 тони хероин наменет за Европа