Ознака: ДУИ

УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ НА ДУИ: Универзитетот на Мерко доби бакшиш од министерот Шаќири акредитација за Медицински факултет

ДУИ ТАГУВА ПО ИЗГУБЕНАТА ВЛАСТ: Лути за „Ахмети да престане да се однесува како палаво дете, кое плаче за играчка која не е негова“

ДУИ САКА ВЛАСТ И ПО ПОРАЗОТ: Да не си играте со волјата на мнозинството Албанци како втора по големина заедница во државата

ДУИ И ГРУБИ СО БОЈКОТ ВО ЕУ: Не гласав за претседателските оти не сакам да легитимирам претседател(ка) кој(а) е против УЧК

ДУИ: Ние сме длабоко загрижени поради тоа што Мицкоски поттикнува меѓуетничка омраза со вокабулар како оној на Москва и Путин

ДУИ ИМПРОВИЗИРА СО МАКЕДОНИЈА: Ахмети на импровизирана седница со 120 „за“ го „избра“ Села за спикер, а тој даде „заклетва“

УЦЕНА ОД ДУИ: Пендаровски да каже дали го прифаќа условот од Груби за избор на претседател за поддршка во вториот круг

ГРУБИ: Поддршка за избор на претседателот на државата во Собрание е условот за да се добијат гласовите на ДУИ во вториот круг

ДУИ: Го уверуваме стратешкиот партнер САД дека ДУИ, како апсолутен победник на изборите иднината ја гледа кон Запад, а не кон Русија

ДУИ: Албанците докажаа дека знаат најдобро да ја водат државата, доказ се премиерот Талат Џафери и идниот претседател д-р Бујар Османи