Ознака: џо бајден
Свет 12:12

ЏО БАЈДЕН: Да, одговори претседателот на САД, на прашањето дали ќе отфрли помилување на неговиот син Хантер, кому му се суди

Свет 08:12

ПОЛИТИКО: Претседателот на САД, Џо Бајден тајно и дал дозвола на Украина да изврши напади во Русија со американско оружје

Свет 13:19

ЏО БАЈДЕН СЕ ШЕГУВА СО ТРАМП: Да го следи сопствениот повик и да си вбризга малку белило како средство против коронавирусот

Свет 11:57

ЏО БАЈДЕН: Полицајците го претставуваат најдоброто во нас, изјави претседателот на САД на средбата со семејствата на загинатите

Свет 10:17

ЏО БАЈДЕН ЈА ОБЈАВИ ДАНОЧНАТА ПРИЈАВА: Лани заработиле 619.976 долари, тој 400.000 како претседател, а Џил 85.985 како учителка

Свет 09:51

ЏО БАЈДЕН: Претставничкиот дом веднаш да ја стави на гласање воената помош на Украина и Израел, што е веќе усвоено од Сенатот

Свет 08:31

ЏО БАЈДЕН: Го разгледувам барањето на Австралија, САД да се откажат од гонењето на Асанж, основачот на Викиликс

Свет 12:34

ЏО БАЈДЕН: Мислам дека е погрешен пристапот на премиерот Нетанјаху кон војната во Газа и не се согласувам со неговиот пристап

Свет 12:24

КРАЖБИ ВО НАЈБЕЗБЕДНИОТ АВИОН НА СВЕТОТ: Се чини сите крадат во авионот Ер Форс 1 на претседателот на САД, Џо Бајден

Свет 11:22

ЏО БАЈДЕН: Двајца кандидати се номинирани за претседател на САД, едниот е премногу стар и ментално неподобен, а другиот сум јас