Ознака: џонсон

Кери Синодс, партнерката на Борис Џонсон, ќе се пресели на Даунинг стрит 10

Свет 13:32

Ултиматум од Џонсон: ЕУ или ќе преговара повторно за Брегзит или на 31 октомври си одиме без договор

Свет 11:43

Сан: Оставка ќе поднесат 12 министри ако Борис Џонсон стане премиер

Свет 09:22

Почнува трката за наследник на Тереза Меј: Џонсон е фаворитот

Свет 12:05

ВОА: Не е тајна, Борис Џонсон има незаситна глад за позиција

Свет 14:58

Лондон: Судење му се заканува на Џонсон кој е фаворитот за наследник на Меј

Спорт 12:39

Меџик Џонсон: Плачев кога станав претседател на Лејкерс, но и сега сум подготвен да плачам

Свет 12:34

Џонсон: В. Британија не смее да прифати да биде членка на ЕУ без право на глас

ЏОНСОН: НАТО е добра работа за Македонија, Русија не нуди ништо освен нестабилност, можеби нафта и гас

Свет 18:05

Џонсон: Владата на Меј ќе направи историска грешка ако го спроведе својот план за Брегзит