Ознака: експлозии
Свет 09:37

НАСИЛСТВО НА БАНДИ ВО ШВЕДСКА: Четири ноќи по ред експлозии од подметнати бомби во Стокхолм, по затишјето од три месеци

Свет 10:07

ПОЛНОЌНИ ЕКСПЛОЗИИ ВО КОСОВО: Три детонации ги вознемирија жителите во Северна Митровица кај месноста Три облакодери

Свет 10:52

КОСОВО: Ноќеска одекнаа неколку експлозии во близина на полициските станици во Звечан и во Северна Митровица

Свет 09:09

МААЕ: Силни експлозии во близина на Запорожје, најголемата нуклеарна централа во Европа

Свет 11:54

Проектили погодија индустриски објект во Харков, експлозии одекнаа и во Запорожје

Свет 12:28

КЛИЧКО: Киев утринава беше повторно гранатиран, засега немаме извештаи за жртви

Свет 11:59

Експлозии во Николајев и Запорожје, сирените за тревога за воздушен напад вклучени во Киев

Свет 12:44

КЛИЧКО: Две експлозии во Киев се регистрирани утрово

Свет 10:07

ГЛАДКОВ: Серија експлозии се слушаа утрово во рускиот град Белгород, гори складиште за муниција

Свет 11:13

Осуда од светските лидери за нападите на аеродромот во Кабул, во понеделник средба на амбасадорите на светските сили во ОН