Ознака: естонија
Свет 10:49

НОВ ЗАКОН ВО ЕСТОНИЈА: Естонците ќе можат да гласаат на избори и преку мобилен телефон, компјутер и социјални апликации

Свет 11:31

ЕСТОНИЈА: Премиерката Каја Калас бара Западот да ги заплени замрзнатите средства на Русија пред претседателските избори во САД

Свет 11:31

ДПА: Естонскиот министер Цахна предупреди дека Кина ја користи економската зависност како алатка во односите со ЕУ

Свет 12:15

ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВО ЕСТОНИЈА: Една третина од гласачите веќе гласале онлајн, а гласачките места се затвораат во 20 часот

Свет 11:54

Естонија бара начин како замрзнатите 17 милијарди евра руски финансии да ѝ ги испорача на Украина

Свет 13:11

ЕСТОНСКИОТ МИНИСТЕР ПЕВКУР: Мораме да бидеме искрени и да кажеме дека Русија не е сериозно ослабена од војната во Украина  

Свет 12:58

ПОМОШ ЗА УКРАИНА: Естонија испраќа 27 автобуси и 13 генератори за струја за Киев

Свет 11:49

ХАНО ПЕВКУР: На Русија ќе ѝ бидат потребни од 2 до 4 години за да ги врати своите вооружени сили на нивото пред војната

Свет 11:12

Естонија планира да ѝ даде на Украина противтенковско оружје и минофрлачи

Свет 13:08

Во Естонија почнуваат најголемите воени маневри одржани на Балтикот од НАТО, учествуваат 15 илјади војници од 10 држави