Ознака: ФФМ
Спорт 09:17

ЕУРО 2024: ФФМ молчи за навредите од албанскиот репрезентативец кон Македонците, жестоки реакции од Фудбалскиот сојуз на Србија

РЕАКЦИЈА НА ФФМ: Фудбалерот Мирлинд Даку јавно да се извини, релевантните институции да преземат соодветни дисциплински мерки

Спорт 12:26

ФФМ ЗА ТЕПАЧКАТА: Ги повикуваме сите родители да размислуваат за влијанието што нивните постапки го имаат врз децата

Спорт 21:48

ФФМ: Пуштени се во продажба билетите за квалификацискиот натпревар за ЕП против Украина по цена од 300 и 400 денари

Спорт 11:22

ФФМ: Од понеделник билети за 300 и 400 денари за натпреварот меѓу Македонија и Украина, што се игра на 16 јуни во Скопје

Спорт 13:45

ФФМ ќе го ревидира нивниот Статут заедно со ФИФА и УЕФА

Спорт 22:16

ФФМ ПО РЕАКЦИИТЕ НА ЈАВНОСТА: Одиме на Европско со стариот дрес, напред Македонија!

Спорт 10:19

ФФМ ПОВИКУВА НА БОДРЕЊЕ НА МАКЕДОНИА: Само за неа пеам јас, само за неа навивам!

ЗАГИНА РАБОТНИК ВО КРУГОТ НА ФФМ: Паднал и го усмртил кранот, со кој ги миел прозорците

Спорт 15:31

ФФМ: Започна изградба на новата трибина на стадионот во Чаир