Ознака: флорида

Во Флорида во САД: Тело на исчезнат маж пред 22 години најдено со Гугл-мапс

Флорида: На 103 години почина еден од најстарите преживеани војници од нападот на Перл Харбор

Свет 01:44

Масакр во Флорида: Влегол во банка и убил најмалку 5 лица

Свет 11:40

Флорида: Рик Скот стана сенатор 15 дена по изборните и по рачно пребројување на гласовете

Свет 10:49

ГУВЕРНЕР НА ФЛОРИДА: Демократот Гилам се предаде пред републиканецот Десантис

Свет 22:20

ЧЕТИРИ ДЕНА ПО ИЗБОРИТЕ ВО САД: На Флорида повторно ќе се пребројуваат гласовите

Свет 09:30

ВО СТУДИО ЗА ЈОГА ВО САД: Убил тројца, ранил петмина и се самоубил во Флорида

Свет 17:30

Флорида: Ненси Пелоси нападаната од толпа за време на кампањата за избори во Конгресот

Свет 09:39

Ураганот Мајкл ги однесе првите жртви на Флорида, илјадници останаа без струја (ВИДЕО)

Свет 20:33

УРАГАНОТ МАЈКЛ УДРИ ВРЗ ФЛОРИДА: Ветерот шиба со 250 км на час, најтешкиот удар допрва иде