Ознака: фудбал
Спорт 12:11

ТЕШКА ПОВРЕДА: Прекинат фудбалскиот натпревар Валвијк – Ајакс, домашниот голман Етиен Весен е во критична состојба

Спорт 10:31

КАПИТЕНОТ РИСТОВСКИ: Со поддршка од навивачите Македонија вечерва може да постигне добар резултат против Украина

Спорт 11:41

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР: Фудбалерите на Македонија до 18 години го загубија мечот против Србија на гостувањето во Стара Пазова

Спорт 10:25

ИСТОРИСКИ МОМЕНТ ЗА НАШИОТ ФУДБАЛ: Македонската судијка Ива Пројковска е првата жена која ќе суди на натпревар од ПМФЛ

Спорт 08:11

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП ВО ФУДБАЛ: Македонија синоќа го одржа последниот тренинг и вечерва оди на победа против Малта во Скопје

Спорт 10:26

КОНМЕБОЛ: Бразилскиот стадион Маракана во Рио де Женеиро ќе биде домаќин на годинешното финале во Копа Либертадорес

Спорт 01:14

ПОЧИТ ОД ФФМ: Со минута молк за жртвите во Турција и Сирија викендов стартува новата полусезона во македонскиот фудбал 

Спорт 13:46

КОПА АМЕРИКА: САД домаќин во 2024 година

Спорт 20:26

РУСКИОТ ФУДБАЛ СЕ СЕЛИ ОД ЕВРОПА: Русија во вторник се откажува од УЕФА и ќе пристапи кон Азиската фудбалска конфедерација

Спорт 15:50

АНГЛИСКИ МЕДИУМИ: Бившиот претседател на Ксосово, Беџет Пацоли сака да го купи Манчестер Јунајтед од семејството Глејзер