Ознака: г7
Свет 09:29

ПУТИН ОДГОВОРИ НА НАПАДОТ ОД Г7: Не знам како планирале да се соблечат, над или под појас, но во секој случај глетката ќе биде одвратна

Свет 13:07

Друштвото на најбогати нации Г7 ќе вети 5 милијарди долари помош за кризата со храна

Свет 12:50

Г7 најави формирање на клуб кој ќе се грижи за климата и укинување на јагленот

Свет 11:56

Групата на богати нации Г7 вети борба против кризата со храна на последниот ден од самитот

Свет 12:58

ЗЕЛЕНСКИ ДО ЛИДЕРИТЕ НА Г-7: Војната во Украина треба да заврши пред да почне зимата

Свет 22:28

(видео) МАЈТАПЧИИ НА САМИТОТ Г7: Јавањето е најдобро, вели Фон дер Лајен, а Џонсон дека мора да ги покажат градите, алудирајќи на Путин

Свет 12:26

КУЛЕБА: Г7 да одговори со повеќе санкции против Русија и повеќе оружје за Украина

Свет 12:21

Шолц на Баварските Алпи ќе ги пречека лидерите на групата Г7, самитот се случува првпат од почетокот на Ковид-19 пандемијата

ОДЛУКА НА Г7 САМИТОТ: Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато

Свет 12:15

Состанок на Г7 во Германија, друштвото ќе бара решение за уништената украинска економија