Ознака: геноцид
Свет 11:52

Србија: Напладне ќе бијат камбаните во сите храмови, поставени и билборди со текст „Ние не сме геноциден народ“

Свет 12:26

ВУЧИЌ И О`БРАЈАН ВО БЕЛГРАД: Србија и САД имаат различни ставови по прашањата за Косово и Резолуцијата за Сребреница

Свет 12:20

СБ НА ОН: В среда расправа за одлуката на Меѓународниот суд на правдата, кој го повика Израел да спречи геноцид во Газа

Свет 14:05

МЕЃУНАРОДЕН СУД НА ПРАВДАТА: Израел на 11 и 12 јануари ќе одговори на обвиненијата за геноцид по инвазијата во Појасот Газа

Свет 13:53

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: САД не забележаа дела што би биле геноцид во Газа, не гледаме никакви акти за обвинувањата кон Израел

Свет 12:02

ЈАР ГО ТУЖИ ИЗРАЕЛ: Јужноафриканската Република поднесе пријава пред Меѓународниот суд за геноцид врз Палестинците

Свет 17:22

ЕРДОГАН: Заедно со 2.000 адвокати ќе поднесеме тужба за геноцид во Газа и ќе го истуркаме процесот до крај

Свет 11:05

ГОДИШНИНА ОД ГЕНОЦИДОТ ВО БИХ: Силите предводени од Младиќ убиле 8.000, главно мажи и момчиња, на возраст од 12 до 77 г.

Свет 09:07

ЗЕЛЕНСКИ: Ќе го растуриме рускиот геноциден систем, од запчаниците до архитектите, и ќе ги изведеме пред лицето на правдата

Свет 13:12

ШАРЛ МИШЕЛ: Геноцидот во Сребреница е еден од најмрачните моменти во модерната историја на Европа