Ознака: Германија
Свет 10:49

Две лица уапсени во Германија под сомнение дека планирале саботажи, вклучително и против воени објекти на САД

Свет 09:39

Германија гради фабрика за артилериски гранати во Литванија

Свет 09:51

ТУЖБА ВО ОН: Никарагва ја тужи Германија оти „овозможила геноцид“ врз Палестинците со давање оружје и поддршка на Израел

Свет 12:10

ЗАКАНА ОД МАСИСИ: Боцвана во Германија ќе испрати 20.000 слонови, ќе им го дадеме овој подарок за кој не прифаќам одбивање

Свет 15:04

ПОМОШ ЗА УКРАИНА: Германија ќе финансира 180.000 артилериски гранати и ќе и помогне за поголема достава на муниција

Свет 10:25

Германскиот министер за финансии против повторно воведување на задолжителна војска

Спорт 12:06

ЕП ВО ФУДБАЛ 2024: Историски успех на Грузија против Грција, комплетирани сите групи за еврошампионатот во Германија

Свет 13:10

ФЕЗЕР: Германија привремено ќе ги обнови проверките на сите граници на земјата за време на Европското фудбалско првенство

Свет 10:03

ВЕРИЖЕН СУДАР НА АВТОПАТ ВО ГЕРМАНИЈА: Загинаа две лица, а 27 се повредени во сударот на 40 возила кај Вирцбург во Баварија

Свет 09:29

ТАГЕШПИГЕЛ: Германскиот претседател Штајнмаер одлучи да не му честита на Путин за победата на изборите во Русија