Ознака: ѓоковиќ
Спорт 10:13

Надал по победата над Ѓоковиќ: Оваа беше многу емотивна вечер за мене, но ова е само четвртфинале

Спорт 10:14

Мечот против Ѓоковиќ може да биде последен во кариерата на Надал

Спорт 12:52

Тренерот Иванишевиќ: Ѓоковиќ е генијалец, многу лесно се врати во својата најдобра форма

Спорт 12:19

Ѓоковиќ оди во полуфинале, доколку победи на следниот меч тоа ќе биде јубилејна 1.000 победа

Спорт 11:38

Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето во Рим

Спорт 12:45

ТЕНИСКИ РЕКОРДИ: Ѓоковиќ денеска ја почна 368-та недела на врвот на АТП листата и продолжи да го подобрува својот рекорд

Спорт 12:53

Ѓоковиќ: Грен слемот во Париз е мојата главна цел и се надевам дека ќе бидам подготвен за Ролан Гарос

Спорт 11:24

ЃОКОВИЌ ПО ЕЛИМИНАЦИЈАТА: Никогаш не играв добро на земјените терени, ми треба време да се вратам во ритам

Спорт 12:23

По одбивањето во Австралија и САД, Ѓоковиќ најави настап на турнир во Монте Карло

Спорт 14:46

Ѓоковиќ е дел од жрепката за Индијан Велс, но настапот е неизвесен зашто не е вакциниран