Ознака: ѓоковиќ
Спорт 09:55

ПОРАЗ НА ЃОКОВИЌ ВО САД: Тенискиот рекет број 1 во светот е елиминиран од Италијанецот Нарди, кој е рангиран на 123-то место

Спорт 10:56

НАДАЛ ЗА ЃОКОВИЌ: Новак е добра личност, кога ќе го видам неговиот успех, не сакам да се лутам, тој е најдобриот тенисер во историјата

Спорт 07:53

ЃОКОВИЌ: Имав многу голем притисок и стрес, во поголемиот дел од мојата кариера играв во непријателска средина и навикнав на тоа

Спорт 21:36

ЃОКОВИЌ ПОБЕДИ ВО ТОРИНО: По седми пат е шампион на завршниот мастерс, со што испиша нови страници од тениската историја

Спорт 11:02

ЃОКОВИЌ ПО ПОРАЗОТ ОД СИНЕР: Јаник заслужи да победи оти во клучните моменти му дадов можност да ја преземе контролата

Спорт 17:50

МАСТЕРС ВО ПАРИЗ: Србинот Ѓоковиќ во финалето го победи Бугаринот Димитров и по 7-ми пат триумфираше на овој турнир

Спорт 12:10

ЃОКОВИЌ ИЗРАМНИ РЕКОРД НА НАДАЛ: Српскиот тенисер по 76-ти пат се пласира во полуфиналето на турнирот од серијата Мастерс

Свет 10:08

КОСОВСКОТО МНР ДО ЛАКОСТ: Ѓоковиќ ги слави терористите – милијарда долари вреден бренд поврзан со глорификација на тероризмот

Спорт 08:30

ЃОКОВИЌ ПОБЕДНИК НА УС ОПЕН: Српскиот тенисер го победи Медведев и ја освои 24-та Грен слем титула во кариерата во Њујорк

Спорт 11:50

ТУРНИР ВО САД: Српскиот тенисер Ѓоковиќ во четвртфиналето го победи Американецот Фриц, следен противник му е Зверев