Ознака: ѓорче петров

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во Варош кај Прилеп е роден Ѓорче Петров, македонски револуционер, еден од најверните соборци на Гоце Делчев

Спорт 21:14

УСПЕХ НА МАКЕДОНСКИТЕ ЛАВИЦИ: Ракометарките на Ѓорче Петров ќе играат во четврт финалето на Европскиот куп

Еко Партнерс го одбележа европскиот ден на органска храна под мотото „Дојди, види, вкуси“

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во атентат во Софија е убиен Ѓорче Петров, а во Версај кај Париз е потврдено распарчувањето на Македонија

Спорт 11:02

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ПАК СЛАВИ: Ракометарките го подигнаа шампионскиот трофеј, ја одбранија титулата во македонската женска Суперлига

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Роден е македонскиот револуционер Ѓорче Петров, еден од најверните соборци на Гоце Делчев

ИНИЦИЈАТИВА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Дексион Јурија не е за урбано дивеење, Наумовски и општината да го ревидираат ДУП-от

РЦУК Скопје: Утре без вода дел од општина Ѓорче Петров

МВР: Маж извршил полов напад врз дете во Ѓорче Петров

Скопје: Две возила и 5 пожарникари гасеа пожар од заборавено тенџере