Ознака: горива

КОНЕЧНО ДОБРА ВЕСТ ОД РКЕ: Од полноќ евроспуперот 95 поевтинува за 3 денари за литар, а дизелот и евросуперот 98 за 2,5 денари

ДЕНЕШЕН ЦЕНОВНИК НА РКЕ: Од полноќ дизелот поскапува за половина денар, а бензините поевтинуваат за 1,5 денари

И ДЕНЕСКА НЕ ЗАПИРА РАСТОТ НА ЦЕНИТЕ: Бензините од ноќеска со уште едно поскапување за 1,5 денари, а дизелот за 3 денари за литар

Потрошувачката инфлација во САД е највисока во последните 40 години, цената на бензинот викендов скокна до 5 долари за галон

ДОДЕКА ЦЕНИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ДИВЕАТ: Бензинот и дизелот во Германија со значително пониски цени оти државата ги намали даноците

РКЕ ПАК ЌЕ ГИ „КРШТЕВА“ ГОРИВАТА: И денеска се исполнети условите комисијата на Бислимовски од полноќ да воведе нови цени

БРАН НА ПОСКАПУВАЊА ОД ПОЛНОЌ: Се очекува горивата да поскапат за 10 денари по литар оти од утре нема да има намалено ДДВ

Свет 12:22

Унгарија воведува привилегирани цени на горивата за возачите со унгарски регистарски таблички

УШТЕ ЕДЕН СКОК НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА: Од ноќеска на полноќ бензините поскапуваат за дополнителни 2,5 денари за литар

НОВА ОДЛУКА НА РКЕ ЗА ГОРИВАТА: Бензините од полноќ поскапуваат за 1,5 денари, дизелот поевтинува за еден денар