Ознака: Грузија
Свет 19:30

ЕУ ЈА ПРЕДУПРЕДИ ГРУЗИЈА: Усвојувањето на законот за „странски агенти“ ќе биде пречка за европската иднина на земјата

Свет 13:35

ПОЛИТИКО: Во Брисел расте стравот дека владејачката партија Грузиски сон активно го опструира влегувањето на Грузија во ЕУ

Спорт 12:06

ЕП ВО ФУДБАЛ 2024: Историски успех на Грузија против Грција, комплетирани сите групи за еврошампионатот во Германија

Свет 12:54

ИМПИЧМЕНТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ГРУЗИЈА: Зурабишвили „го прекршила Уставот“ со нејзините посети на Европската Унија

Свет 09:39

ГРУЗИСКИ ПАРЛАМЕНТ: Пратениците го повлекоа предлог-законот за „странски агенти“ по неколкудневните протести против него

Свет 09:29

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: Новиот закон во Грузија, „инспириран од Кремљ“, за странски агенти е некомпатибилен со желбата за ЕУ-интеграција

Свет 12:38

Русија отвора мобилизациски пункт на границата со Грузија

Спорт 12:15

Македонските фудбалери вечерва ѝ гостуваат на Грузија во Лигата на нации, в понеделник се соочуваат со Бугарија во Скопје

Свет 12:12

ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА ВО ГРУЗИЈА: Загинаа 8 лица по пад на хеликоптер на граничната грузиска полиција

Свет 12:01

Незадоволство во Грузија: Десетици илјади протестираа во Тбилиси по одложувањето на добивање кандидатура за членство во ЕУ