Ознака: хамас
Свет 10:22

ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА: Палестинската група Хамас ја споделува болката и тагата на иранскиот народ по смртта на Раиси

Свет 12:46

ДПА: Израелската армија во војната во Газа ликвидирала 18 регионални баталјони од вкупно 24, колку што имал Хамас

Свет 15:01

МАКРОН: Нападот што го изврши Хамас во Израел на 7 октомври лани е најголемиот антисемитски масакр на нашиот век

Свет 15:14

ЕУ ВОВЕДУВА ВЕРБАЛЕН ДЕЛИКТ: На црна листа да се стават и лица кои го поттикнуваат и поддржуваат Хамас против Израел

Свет 10:13

СИ-ЕН-ЕН: Израел им понуди на лидерите на Хамас да го напуштат Појасот Газа како дел од новиот предлог за договор за прекин на огнот

Свет 14:00

ХАМАС БАРА ИСТРАГА: Израелската војска „ископала голема јама и закопала десетици граѓани кои ги привела пред да ги погуби“

Свет 09:06

НЕТАНЈАХУ: Во моментов не постои можност да се вратат дома заложниците кои ги држи милитантната група Хамас во Газа

Свет 08:07

ЗАВРШИ ПАУЗАТА ВО ВОЈНАТА ВО ГАЗА: 21 лицe се убиени во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас

Свет 12:37

МНР НА КАТАР: Се надеваме дека примирјето меѓу Израел и Хамас ќе продолжи и по истекот на договорените 4 дена

Свет 10:19

ИЗРАЕЛ: Нетанјаху дал инструкции Мосад да ги ликвидира членовите на Хамас не само во Газа, туку каде и да било во светот