Ознака: Иванов

ПОСЕТА НА ТУРЦИЈА: Поранешниот претседател Иванов во Анкара разговараше со Чавушоглу

ИВАНОВ: Со Договорот од Преспа се стави крај на Република Македонија, а со Договорот со Бугарија – Македонија добива само понижување

ИВАНОВ ЗА „27 АПРИЛ“: Движењето „За заедничка Македонија“ произлезе како одговор на т.н. „Тиранска платформа“

ИВАНОВ ВО АВСТРАЛИЈА: Повеќе средби во Мелбурн и Сиднеј со Македонците и градоначалничката Стериовска 

МЕДИУМСКА ХАЈКА ДО ПОСЛЕДЕН ДЕН: За Иванов им пречи да ги има истите привилегии што Црвенковски ги користи 10 години

ПОСЛЕДЕН РАБОТЕН ДЕН ОД МАНДАТОТ: Иванов побарал канцеларии за неговиот иден кабинет

(видео) ИВАНОВ НА СРЕДБАТА СО ПАПАТА: Да си простиме и да се сплотиме, додека не е предоцна

РОДЕНДЕН НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: Иванов денеска слави 59 години од раѓањето, а на 12 мај 10-годишнина од добивањето на првиот мандат

(фото) ИВАНОВ ОД ОХРИД: Од нашиот Ерусалим на сите верници им го честитам Велигден – Христос воскресна, навистина воскресна

ИВАНОВ: Божјата порака им помагала на христијаните во Македонија два милениума да ги издржат и најстрашните премрежија