Ознака: Јувентус
Спорт 12:07

СУПЕРЛИГАТА ЈА НАПУШТИ И ЈУВЕ: Зад овој проект остануваат само уште Реал Мадрид и Барса, а досега се откажаа 10 клубови

Спорт 12:07

АЛЕГРИ: Не преговарам за раскинување на договорот со Јувентус, на располагање сум за клубот, се подготвуваат трансфери за летото

Спорт 12:35

Алегри: Бесмислено е да се размислува за Лига Европа сега, Јувентус треба да се фокусира на Серија А

Спорт 11:02

Јувентус: Засега нема отказ за Алегри, тој ќе ја задржи функцијата до Светското првенство во 2022 година

Спорт 13:21

АРГЕНТИНЕЦОТ КАЈ СТАРАТА ДАМА: Ди Марија избра со кој број ќе настапува во Јувентус

Спорт 11:29

Кјелини заминува во Лос Анџелес, трет е на вечната листа по настапи за Јувентус

Спорт 12:57

Дибала се согласи летово да се пресели во Интер за плата од 6 милиони евра по сезона

Спорт 12:27

Јувентус е подготвен да му плаќа 7 милиони евра годишно на Марко Асенсио од Реал Мадрид

Спорт 12:45

Јувентус: Повторно ќе се преговара за условите во новиот договор на Дибала поради неговите чести повреди

Спорт 14:35

Алегри: Јувентус е надвор од трката за Скудетото, нема шанси да победуваме до крајот на сезоната