Ознака: кавадарци

СТАРИ ФОТОГРАФИИ: Прва венчавка во Кавадарци на која невестата во кола е донесена в црква била во 1928 година

Тиквешка тарапана: Тројца кавадарчани „отпечатиле“ 193 банкноти од 500 и 1.000 денари

(видео) УЛИЧНА ТРКА ВО КАВАДАРЦИ: Еден коњ е побрз од тие со 50 под хаубата

Кавадарци: Двајца навивачи од фудбалски натпревар завршиле во полициска станица

Премиерот во Кавадарци: Заев го испофали градоначалникот Јанчев

Кавадарци: Двајца тинејџери повредени откако со мопед излетале од патот

Кавадарци: 55-годишен маж пронајден дома мртов

Кавадарци: Тиквешки вински пат води кон развој на туризмот

Сообраќајка кај Кавадарци: Едно лице повредено во судир на автомобил и камион кај Дреново

Николоски: Ги поддржуваме Кавадарчани во петицијата против изградба на топилница во Кавадарци