Ознака: казна
Спорт 22:48

Рајола: Не сум изненаден од казната, ќе се борам за правда

Спорт 18:11

Нејмар се жали на казната од УЕФА

Спорт 11:56

Биелса од свој џеб вади 200 илјади фунти за шпионскиот скандал

Спорт 16:09

Нејмар пред тешка казна поради удирање на навивачот на Рен

ТАТКОТО НА САЗДОВСКИ: И 1.000 години затвор не ми го враќа Никола, но барам да го кажат и третиот убиец кој е во бегство 

Спорт 13:27

Марсело призна дека затајувал данок, ќе плати 750.000 евра казна

БРАЌАТА Климе и Јован Лотески ќе ја платат казната изречена на родителот на Марко, но и му доделуваат стипендија од 500 евра годишно

Спорт 18:41

Укината казната, Милан ќе може да игра во Лигата на Европа

Полицицаец бил истепан од сопругата на маж од Сарај на кој му пишал казна

Спорт 13:12

Фудбалерите на Саудиска Арабија ќе бидат казнети за поразот од 5:0