Ознака: Ким
Свет 09:40

СОЧУВСТВО ОД КИМ: Смртта на Раиси е голема загуба за Иран, тој беше извонреден државник и близок пријател на Северна Кореја

Свет 12:22

НОВ ТЕСТ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА: Ким изрази задоволство од успешното тестирање на балистичката ракета, објави КЦНА

Свет 09:40

КИМ ЈОНГ УН: Време е С. Кореја да биде целосно подготвена за војна и на непријателот да му зададе смртоносен удар

Свет 09:24

КИМ МУ ЧЕСТИТА НА ПУТИН: Двајцата лидери објавија повеќеслојна соработка меѓу Северна Кореја и Русија на минатогодишниот самит

Свет 09:51

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Ким Јонг-ун нареди највисоко ниво на борбена готовност на армијата и да биде подготвена за војна

Свет 09:45

КИМ: Ако непријателот употреби сила против С. Кореја, нема да се двоумиме ни секунда, ќе го збришеме и ќе ја промениме историјата

Свет 09:35

КЦНА: Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун нагледуваше лансирање крстосувачка ракета која беше лансирана од подморница

Свет 13:42

КИМ: Потребно e да се мобилизира најмоќнoто оружје за уништување на САД и Јужна Кореја, ако тие земји изберат воена конфронтација

Свет 09:39

КИМ: Нема да се двоумиме за употреба на нуклераен одговор ако нашиот непријател не испровоцира со нуклеарно оружје

Свет 10:35

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Ким ја повика војската да одговори на секаква воена провокација и закана од непријателот, веднаш и насилно