Ознака: Кина
Свет 11:50

ВАНГ ЈИ: Кина нема да дозволи надворешни сили да започнат хаос во централна Азија

Свет 11:39

Кина ја обвини Канада за провокација со зголемено присуство на извиднички авиони

Свет 10:31

КИНА: Нашата војска денеска изврши проверка на борбената готовност во морето и воздушниот простор околу островот Тајван

Свет 12:11

СИ ЏИНПИНГ: Кина секогаш ќе соработува со островските држави на Тихиот Океан

Свет 14:30

ТРАМП: Во Авганистан поставивме база на 1 час од местото каде Кина произведува нуклеарно оружје, сега Кинезите може да ја заземат

Свет 13:29

КИНА ДО САД: Индо-пафицичката економска рамка треба да го олесни економскиот развој, а не да го ограничи и подели

Свет 13:59

Почнува жетвата во Кина, властите сезонава очекуваат рекордни 650 милиони тони житарки

Свет 13:52

БАЈДЕН ОД ЈАПОНИЈА: САД воено ќе интервенираат доколку Кина го нападне Тајван, тоа би било уште една акција слична на Украина

Свет 13:42

КИНА СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО БАЈДЕН: Не потценувај ја цврстата решеност да го заштитиме кинескиот суверенитет

Свет 12:32

КИНА ГИ ПРЕДУПРЕДУВА САД: Не играјте на картата на Тајван, осудени сте на пропаст