Ознака: кокаин
Свет 13:00

ТОП ЧАНЕЛ: Запленети 122 пакети со кокаин и со лепенки со албанско знаме во Еквадор, дрогата е вредна 7,3 милиони долари

Свет 21:39

ВО ШПАНИЈА ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА: Балканска мафија шверцувала 10,9 тони кокаин во замрзната риба (ВИДЕО)

Свет 12:58

ШПАНСКИ УДАР ВРЗ БАЛКАНСКИОТ КАРТЕЛ: Запленет еден тон кокаин во Алгесирас во бродски контејнери од Јужна Америка

Свет 13:38

ДРОГА ВО БАНАНИ ВО ГРЦИЈА: Во бродски контејнер пронајдени и запленети 91 кг кокаин, во вредност од околу 4 милиони евра

Свет 09:53

ХОЛАНДИЈА: Уапсени се 6 мажи во село кај Ротердам, откако тие истовариле 7,7 тони кокаин од камион со банани, можни се и други апсења

Свет 12:31

ШПАНСКА ПОЛИЦИЈА: Запленети се 2,3 тони кокаин, дрогата била скриена во рибарски брод и припаѓала на Балкански картел

Свет 13:38

НАРКО РЕКОРД НА СИЦИЛИЈА: Италијанската полиција заплени 5,3 тони кокаин чија проценета вредност е 850 милиони евра

Свет 09:31

КОКАИН ВО ПОРТУГАЛИЈА: Запленети 4,2 тони, вреден 100 милиони евра, од брод кој доаѓал од Колумбија, а бил скриен во палети со банани

ГЛУМИЦАТА СТОЈАНОВСКА ОСЛОБОДЕНА И ОД АПЕЛАЦИЈА: Задоволна сум од пресудата, ја знаев од почетокот, немам ништо со кокаинот

Свет 10:21

ФРАНЦИЈА: Само неделава запленети околу 2,3 тона кокаин чија проценета вредност на пазарот е околу 150 милиони евра