Ознака: концерт
Свет 14:20

Пукотници во САД: Шестмина повредени при престрелка на концерт во Јуџин во Орегон

Свет 13:48

КОВИД ЈА НАРУШИ ТРАДИЦИЈАТА: Новогодишниот концерт во Виена пред помалку публика и без австрискиот канцелар

Ансамблот Танец со новогодишен концерт и мијачка кореографија на 21 декември во МНТ

ОХРИДСКО ЛЕТО: Вечерва концерт со две гитари и црногорските уметници Булатовиќ и Никчевиќ

ЕКСПЕРИМЕНТ: Научници на концерт што вечерва се одржува во Лајпциг ќе го утврдуваат ризикот од ширење на коронавирусот

КОВИД-19 СЕ „ПЛАШИ“ ОД МУЗИКА: На концерт кај Грашо во Хераклеја и без маски и без дистанца

МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА: За најмладите денеска „Петре и волкот“ 

Предновогодишниот концерт „Come fly with me“ на Павле Камилоски ја крена публиката на нозе (ФОТО)

Нов концерт на единствениот Павле Камилоски – „Come fly with me“ во предновогодишно издание

Лондон: Концерт на маестро Џијан Емин и диџеј Дерик Меј