Ознака: кошарка

ПРЕМИЕРОТ ОПРЕМЕН ЗА КОШАРКА: Рама доби дрес од репрезентацијата на Македонија и кошаркарска топа со автограм од Ковачевски

Спорт 14:43

Стојановски: Сакам љубителите на кошарката да ја исполнат салата до последно место и да бидат наш шести играч против Норвешка

Спорт 13:44

Ефремовски: Ако ја победиме Норвешка сè ќе биде полесно

Спорт 13:11

Македонските кошаркари против Данска ги почнуваат претквалификациите за ЕП 2025

Спорт 12:49

Стојановски: Малкумина сме од искусните што останавме, имаме повеќе млади, а целта е победа над Украина

Спорт 11:10

Јончевски по поразот од Грузија: Не сум разочаран, но можеше да биде подобро

Спорт 13:23

Полуфинални натпревари во купот „Благоја Георгиевски – Буштур“

Спорт 12:29

Одложен четвртиот балон од АБА 2 лигата

Спорт 12:41

Коронавирусот одложи уште еден натпревар во кошаркарската Евролига

Спорт 09:41

Кошарка: Бадел 1862 со победа против Партизан го потврди историскиот успех во Јадранската лига